Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2373 v souboru /home/www/plzen-byty.cz/www/plzen-byty.cz/includes/menu.inc).

Prodej bytů v Plzni

Stejně jako v jiných městech, tak v i Plzni se byty prodávají a kupují. Přinášíme cenovou mapu plzeňských bytů, za které můžete byt prodat či naopak pořídit.

Cenu bytu určeného k prodeji určuje zejména jeho velikost, stáří, umístění, dostupnost občanské vybavenosti v okolí. Stále podceňovaným ukazatelem při prodeji bytů v Plzni je srovnání s jinými byty stejné dispozice v jiných částech tohoto města. Stává se, že garsonka na Lochotíně může cenově vyjít na stejnou částku jako malý byt o velikosti 1+1 na Slovanech.

Slovany jsou o něco více prestižnější adresa než anonymní panelákové sídliště na Severním předměstí Plzně.

Ceny bytů se rovněž odvíjejí od toho, jestli je nemovitost určena do osobního vlastnictví anebo jde o družstvo. Dalším milníkem je i to, z jakého materiálu je dům, ve kterém se byt nachází, postaven. Platí, že byty v cihlových domech jsou dražší, než v těch panelových.

Ceny garsonek

Cenové rozpětí plzeňských garsonek se pohybuje od půl do jednoho milionu korun. Nižší suma uvádí cenu za suterénní garsoniéru, či za takovou, která je zatížena věcným břemenem. Vyšší částka pak detekuje takovou nemovitost, která je běžně k získání na velkých sídlištích typu Bolevec, Vinice nebo Lochotín, ale také ve starší zástavbě na Slovanech či Petrohradu.

Přečtěte si více v článku o garsonkách v Plzni.

Kuchyňské kouty čili 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk

Pohledem do realitní inzerce zjistíte, že za byty o dispozici „počet místností“ plus kuchyňský kout zaplatíte zhruba tolik, jako za normální dispozici ve tvaru „počet místností“ plus jedna. Z praktického hlediska je mít kuchyni s jídelnou v samostatné místnosti.

Kuchyňské kouty, které jsou tolik oblíbené v poslední dekádě slouží jako jakási náhražka právě po bytech v režimu „Číslice + 1“. Developeři se tak snaží na co nejmenší možný prostor natěsnat co nejvíce bytů.

Cena za byt v Plzni o velikosti 1+kk se v současné době pohybuje v rozmezí od 1 do 1,5 milionu korun. Za stejné peníze si můžete dopřát s trochu štěstí i standardní byt 3+1.

Byt 2+kk vás vyjde na sumu od jednoho do 2,5 milionu. Pokud si v Plzni hodláte koupit byt o velikosti 3+kk, připravte si částku od 1,5 do 4 milionů korun. Pomyslný cenový střed se za byty „tři plus káká“ pohybuje někdy okolo 2,5 milionu Kč. Větší byty – zejména pak s dispozičním řešením 4+kk a 5+kk – se cenově pohybují okolo čtyř milionů korun. Je pouze na vás, jestli si pořídíte byt v centru Plzně, či někde na okraji, anebo zainvestujete do rodinného domu.

Za byt 4+kk můžete zaplatit i třeba jen 2,4 milionu korun. Ceny se v tomto ohledu pohybují opravdu ve velkých rozmezích.

Třeba za byt 6+kk můžete dát tři miliony korun a získáte šest místností o celkové ploše 142 metrů plošných. Vadou na kráse je, že tato nemovitost je v družstevním vlastnictví, avšak převod do osobního vlastnictví je možný. Byt naleznete na Koterovské ulici v Plzni na Slovanech.

Dispozice bytu 1+1 a větší

Jedna či více obytných místností a kuchyně, to je standardní řešení bytů, které se stavěli odjakživa.

Byty s dispozicí 1+1 a velikosti od 35 do 45 metrů čtverečních se v Plzni pohybují okolo milionu korun. V nabídce realitních kanceláří se dají najít byty 1+1, které jsou levnější než garsonka. Stačí jen hledat a nekoupit první byt, na který natrefíte.

Byt 2+1 a 3+1

Byty v Plzni o velikosti 2+1 vás vyjdou v rozmezí od 1,2 do 1,5 milionu korun. Přidáte-li místnost navíc, tedy 3+1, pohybuje se průměrné rozpětí cen bytů od 1,5 do 2,5 milionu.

Byty 4+1 a větší

Větší byty, tedy ty s dispozici 4+1 nebo 5+1, se dají v Plzni pořídit za částku okolo dvou milionů korun. Při troše štěstí lze však zakoupit byt i za 1,5 milionu korun. Velikost v plošných metrech pak bývá různá a to od 60 do 90 metrů.

Byt v Plzni 6+1 za tři miliony

Byty o velikosti okolo 130 metrů čtverečních a dispozičním řešením 6+1 stojí okolo 2,5 až tři miliony korun.

Veškeré ceny uvedené na této stránce byly aktuální v dubnu 2012 a platí pro území bývalého okresu Plzeň město.