Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2373 v souboru /home/www/plzen-byty.cz/www/plzen-byty.cz/includes/menu.inc).

Pronájem bytů v Plzni

Pronájem bytů v Plzni je relativně snadnou záležitostí. Při trochu štěstí a znalosti prostředí můžete do své nemovitosti získat nájemníka už za týden.

Při pronájmu bytů a zejména pak hledání nájemníka je nutné postupovat obezřetně. Občanský zákoník, kterému podléhají vztahy mezi pronajímatelem a ve většině případech i majitele bytu a podnájemníkem, stále přikládá větší váhu právům podnájemníka. Na práva pronajímatele bytu jakoby se trochu pozapomnělo.

Ceny za pronájmy bytů

Cena za pronájem bytů v Plzni, a nejen v tomto městě, vycházejí z více složek. Prvním a zřejmě největší je tzv. studený nájem. Tedy suma, kterou si pronajímatel účtuje od podnájemníka. Jde o čistou částku, ze které se neplatí žádné další poplatky a služby.

Druhá složka ceny se skládá z poplatků za energie, plyn, vodné a stočné, příspěvky do fondu oprav anebo třeba poplatky za internetové připojení nebo kabelovou televizi.

Řada pronajímatelů bytů se snaží převádět veškeré tyto platby přímo na nájemníka. Vede je k tomu snaha co nejvíce snížit riziko, kdy podnájemník neplatí a majitel bytu by pak musel neuhrazené platby uhradit.

Na realitních serverech se již v popisech pronajímaných bytů objevují poznámky, že elektroměry, plynoměry a vodoměry si každý nájemník přihlásí sám. Tím se zavazuje přímo dodavatelům energií apod. V případě budoucích dluhů tak elektrárny či plynárny nebudou urgovat majitele reality, ale přímo toho, na jehož jméno byla zřízena přípojka.

Pronájem Plzeň

Studený pronájem za garsonku v Plzni činí okolo čtyř tisíc korun. K tomu je nutné přičíst poplatky za zhruba dva tisíce korun. Nájemné bez poplatků za byt o velikosti 3+1 vás v západočeské metropoli vyjde na zhruba od sedmi do deseti tisíc korun. Související poplatky pak činí dalších zhruba tři tisíce korun.

Někteří pronajímatelé část poplatků zahrnují již do studeného nájmu. Jde vesměs o koncesionářské poplatky, poplatky za odvoz komunálního odpadu, pojištění domácnosti a reality anebo třeba o poplatky do fondu oprav.

Pronájem bytu bez realitky

Jestliže nechcete do pronájmu bytu či jiné reality zapojit realitní kancelář, přečtěte si článek Pronájem bytu v Plzni bez realitky