Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2373 v souboru /home/www/plzen-byty.cz/www/plzen-byty.cz/includes/menu.inc).

SBD Škodovák

Stavební bytové družstvo SBD Škodovák Plzeň nabízí pestrou paletu služeb pro plzeňská SVJ a BD. Vznik SBD se datuje do roku 1959.

V současné době spravuje stavební bytové družstvo Škodovák na 16 tisíc bytů a garáží. Kromě správy má zkušenosti i s jejich výstavbou. V Plzni patří SBD Škodovák mezi největší bytová družstva.

Své služby nabízí Škodovák dalším subjektům z řad společenstvech vlastníků jednotek a bytových družstev. Tyto právnické osoby mohou využít kontrolu hospodaření s finančními prostředky, majetkem a pomocí s administrací běžného chodu SVJ a BD. Jako je například vedení účetnictví, dohled nad ČSN, zpracování ročního vyúčtování záloh jednotlivých členů SVJ a BD apod.

Paneláky jako základ

Základem správy SBD Škodováku jsou panelové domy, jejichž výstavba probíhala v Plzni, stejně jako v jiných městech České republiky, od začátku druhé poloviny minulého století.